وبلاگ

تیغ جراحی

از مهمترین ابزای که برای جراحی حرفه ای در اتاق عمل به کار می رود تیغ جراحی حرفه ای می باشد در این مقاله با مشخصات و بسته بندی و طریقه ی فروش عمده و فله ی یک تیغ خوب آشنا می شوید.

تیغ در واقع مهمترین ابزاری است ست که پزشکان در اتاق عمل از آن استفاده می کنند یک تیغه خوب و با کیفیت باید فوق العاده تیز  و بادوام  باشد این محصول انواع مختلف دارد به تیغ جراحی اسکا لپل یا بیستوری نیز می گویند.

کاربرد تیغ جراحی در اتاق عمل برش دادن پوست و بدن بیمار است به همین خاطر باید دقیق و دارای یکسری آپشنها باشد.

بسته یندی این محصول در پاکت های کوچک انجام می گیرد و به صورت عمده در اختیار بیمارستان قرار داده می شود.

این محصول انواع گوناگون دارد که هر کدام کاربرد و خواص خود را دارد برندگی و تیز بودن از مهمترین کارایی تیغ می باشد از آنجا که انجام عمل جراحی باید سریع و با دقت باشد نیاز به وسایل فوق حرفه ای دارد زیرا صحبت از جان انسانهاست به همین دلیل تولیدات پزشکی جزء دقیق ترین و حساس ترین محصولات می باشند که باید با بهترین مواد اولیه ساخته و عرضه شوند.

 

تیغ جراحی حرفه ای

در گذشته جراحیها به شکل کاملا سخت و خظرناک با امکانات نه چتدان پیشرفته و دقیق انجام می شد مثلا برای بریدن و پاره کردن ابتدا تیغ را حرارت می دادنند تا به این گونه آلودگیها را از آن برطرف سازند که متاسفانه بیماران زیادی به خاطر این خطراتی که به آن دچار می شدند از بین می رفتند.

اما با گذشت زمان و پیشرفت علم و صنعت تغیرات زیادی در صنعت پزشکی رخ داد و عملهای جراحی را راحت و آسان کرد وجود تیغهای تیز و برنده با کارایی بالا و کاربردهای مختلف از جمله این عوامل هستند.

هر تیغ کارایی مخصوص به خود را دارد و برای یک نوع عمل مورد استفاده قرار می گیرد وجود چندین تیغ در اتاق عمل لازم و ضروری است شرکتهای تولید کننده ی تیغ جراحی بسیار زیاد هستند.