وبلاگ

باند گچی (گچ ساده)

باند گچی 20 سانتی متر

شکستگی اندام یکی از دردناک ترین بیماری ها می باشد که برای درمان نیاز است مانع از حرکت آن عضو شد تجهیزات پزشکی متنوعی برای این منظور تولید می شوند که پزشک متخصص می تواند با کمک آنها مانع از حرکت آن عضو شود برخی اوقات به منظور ثابت کردن اندام شکسته شده از آتل استفاده می کنند یا همان قسمت را گچ می گیرند بنابراین هدف از گچ گیری اندام شکسته شده ثابت کردن قسمتی از بدن در یک وضعیت خاص و ایجاد فشار یکسان به بافت نرم بدن می باشد به منظور گچ گرفتن از باند مخصوصی با نام باند گچی استفاده می شود باند گچی در واقع نوعی بانداژ است که از آن برای گچ گیری اندام شکسته شده یا مواردی که نیاز است محل آسیب دیده تحرک نداشته باشد استفاده می شود باندهای گچی از ترکیب پارچه گاز مخصوص به همراه پودر گچ کریستالی ساخته شده اند که همین پودر گچ کریستالی موجب افزایش انعطاف پذیری بالای باند گچی می شود این نوع باند انواع و رنگ های متفاوتی دارد یک نمونه از این باندهای گچی، باند گچی 20 سانتی متر می باشد که دارای عرض 20 سانتی متر است و بسیار سبک و مقاوم می باشد همچنین به صورت ضد حساسیت ساخته شده است که هیچ حساسیت و مشکل پوستی را برای شخص بیمار ایجاد نمی کند و پزشک و یا پرسنل درمانی با کمک آن می توانند خیلی سریع عمل گچ گیری را انجام دهند در اینجا نحوه گچ گرفتن با این باند را بطور مختصر توضیح می دهیم برای اینکه گچ به پوست و موهای بدن بیمار نچسبد ابتدا باید روی اندام با باند زیر گچ پوشانده شود سپس باید اندام شکسته شده در وضعیت مناسب قرار داد و آن را برای گچ گرفتن آماده کرد و پس از آن باید باند گچی 20 سانتی متر را با آب خیس کرد و زمانی که به اندازه کافی خیس شد آن را به آرامی بلند کرد به منظور بلند کردن گچ نباید از انگشتان استفاده شود زیرا موجب فرو رفتگی گچ می شود بلکه باید از کف دست کمک گرفته شود و سپس آن را به آرامی به دور اندام مورد نظر پیچاند به گونه ای که به اندام مورد نظر و زیر گچ فشار وارد نشود و منتظر ماند تا خشک‌ گردد تنها پس از چند دقیقه باند گچی خشک می شود البته تا زمان خشک شدن باند نباید روی آن را بپوشانیم تا گچ هر چه زودتر خشک شود باند گچی 20 سانتی متر کاملا در برابر آب و رطوبت مقاوم است بنابراین مانع از ایجاد عفونت و انتقال آلودگی می شود و به خوبی هوا را در زیر خود به جریان در می آورد و به پوست اجازه تنفس را می دهد و بیمار با آن احساس فشار در اندام خود نمی کند

اما مانند هر مناسبت و جشن دیگری، شب یلدا نیز بدون هدیه دادن لطفی ندارد! بسیاری از افراد به خصوص تازه عروس دامادها، نوه‌ها و یا فرزندانی که مستقل شده‌اند در این مراسم با خرید هدیه شب یلدا به منزل میزبان رفته و ابراز محبت می‌کنند.
به همین دلیل بسیاری هنگام انتخاب کادو شب یلدا برای خانم ها و یا کادو شب یلدا برای آقایان دچار مشکل می‌شوند. برای خرید کادو مناسب شب یلدا بهتر است به نمادهای متناسب برای این رویداد نیز توجه داشته باشید. برای مثال اگر کادو شب یلدا شما نیز تقریبا به این جشن بی‌ارتباط است سعی کنید هنگام تزیین جعبه یا بسته بندی آن از المان‌های یلدایی بهره ببرید. از این جمله می‌توان به کاردستی‌های نمدی طرح انار یا نوشته یلدا، کاغذهای رنگی قرمز و یا هر چیزی که به نوعی نشان دهنده نمادهای شب یلدا باشد، اشاره نمود.
برای خرید کادو شب یلدا بهتر است به جنسیت و سن فرد مقابل دقت کنید. شما علاوه بر اینکه به نمادهای شب یلدا توجه دارید باید هدیه‌ای متناسب را نیز خریداری کنید. برای مثال یک ساعت مچی اسپرت برای پدربزرگ شما مناسب نخواهد بود! از سوی دیگر خرید کادو شب یلدا برای مادر با هدیه‌ای که برای پدرتان می‌خرید متفاوت خواهد بود و نمی‌توان فرمول یکسانی را در زمینه خرید هدیه مناسب تمام اعضای خانواده ارائه کرد.

در آخر باید بگویم حواسمان به کودکان باشد آن ها سرمایه های ما در زندگی هستند چه خوب است که در شب یلدا به فکر خرید کادو شب یلدا برای کودکان هم باشیم. در ادامه لیست چند دسته بندی برای خرید کادو شب یلدا کودک را به شما معرفی کرده ایم.